Noel Gallagher recounts an MTV awards win

Noel Gallagher recounts an MTV awards win

'Be Here Now' Chasing The Sun edition out 14th October 2016. Pre-order: https://Oasis.lnk.to/BHN Subscribe Here: Youtube: https://Oasis.lnk.to/YTsub Vevo: https://Oasis.lnk.to/VEVOsub Join Oasis online: Website: http://www.oasisinet.com Official store: http://shop.oasisinet.com Facebook: http://www.facebook.com/oasisofficial Twitter: http://www.twitter.com/oasis

Democracia para imbéciles

Democracia para imbéciles

Todos los derechos reservados.

Noel Gallagher on Religion

Noel Gallagher on Religion

From the RTE show 'The Meaning of Life with Gay Byrne', Gay talks to Noel Gallagher about his views on Religion, God, Jesus and Heaven.

Eastbound & Down Intro

Eastbound & Down Intro

GÜZELLEŞMEK İÇİN YAPTIKLARINA BAKIN_wax beautiful

GÜZELLEŞMEK İÇİN YAPTIKLARINA BAKIN_wax beautiful

Dünyanın en uzun boyunlu kadınları Kuzey Tayland'da. Bu kadınlara Halkalı boyunlar da deniliyor. Kabile geleneklerine uygun olarak kızlar, ergenlik çağına ulaşmadan önce boyunlarının etrafını saran demir halkalar takmaktalar. Yıllar geçtikçe de bu halkalara yenileri ekleniyormuş. Kayıtlara geçen en uzun boyun ise 40 santimerte uzunluğa sahipmiş. Padaung kabilesinin kızları boyunlarını 5-6 yaşlarındayken takmaya başladıkları bronz halka kolyelerle uzatırlar. Halkalar takılmadan önce kızların boynuna merhemlerle masaj yapılır.Çocuk büyüdükçe halkalar da büyükleriyle değiştirilir. Aslında bu halkalar boynu uzatmaz, omuzları aşağı bastırarak vücudun şeklini bozar. Bir Padaung kadını hayatı boyunca 23 halka takar. Bu da yaklaşık olarak 12 kilogram ağırlık demektir. Kadınlar uyumak için halkaları ve boynu destekleyen özel bir yastık kullanır. Padaung kızlarının bunları takmasının bir nedeni var. Bazılarına göre ilk kolyeler kadınların köle ticareti yapanlara çirkin görünmesi için kullanılmış. Bazılarına göre ise kadınlar bu kolyeleri kaplan ısırıklarından korunmak için takıyormuş. Nedeni ne olursa olsun, geleneklerine bağlı Padaung kızları bu halkaları takmaktan gurur duyuyor. Padaung kadınları sadece başlangıçta rahatsızlık hissediyormuş. kulak memesiyle en alttaki halka arasındaki mesafe 25 santimetreymiş. Bu da normal bir boyunun sahip olduğu uzunluğun iki katı.

Top Videos -  loading... Change country
Load 5 more videos
 
Nelze přehrát
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
ZAVŘÍT
ZAVŘÍT
ZAVŘÍT